مخازن FRP

مخازن FRP که به مخازن فایبرگلاس معروف می باشند از الیاف شیشه با چسب مخصوص(که در صنعت به عنوان رزین یاد می شود) به هم چسبانده می شوند ، که با توجه به نوع سیال داخل مخزن از نوع مخصوص استفاده می گردد.مخازن FRP یا فایبرگلاس از سه لایه ،داخلی ،میانی و خارجی تشکیل شده اند.

مزایای مخازن فایبرگلاس FRP

با توجه به اینکه الیاف شیشه گونه ای از خانواده شیشه می باشد با آب یا سایر سیالهای داخل مخزن هیچ گونه واکنشی انجام نمی دهد به همین علت رنگ و بوی سیال را تغییر نمی دهد و بهداشتی ترین گزینه برای نگهداری مایعات است.

– مخازن فایبر گلاسFRP از لحاظ وزن یک پنجم وزن استیل را داشته ولی از لحاظ استحکام مکانیکی از مخازن پلی اتیلن بسیار بالاتر و همانند مخازن استیل می باشند.

– با توجه به استحکام بالای مخازن فایبر گلاسFRP همانند مخازن استیل می توان آنها را در زیر خاک نیز قرار داد.

– در مخازن تولید این شرکت از لایه ضد اشعه خورشید استفاده می شود بنابراین این نوع مخازن فایبر گلاسFRP دچار آفتاب زدگی نمی گردند .

– طول عمر بیشتر : مخازن فایبر گلاس FRPضد اشعه خورشید ، غیر قابل زنگ زدگی و در نتیجه دارای طول عمر چندین برابر مخازن فلزی و پلی اتیلن می باشند. و با توجه به همین خصوصیات است که امروزه به سرعت کشتی ، قایق و لنچ های فلزی و چوبی جای خود را به فایبر گلاس داده اند.

– تعمیر پذیری : حتی در بدترین حالت اگر به دلایل خاص و نادر مخزن فایبر گلاسFRP دچار شکسته شدگی یا …. گردد به راحتی با مواد فایبر گلاس در محل قابل تعمیر است.

ظرفیت مفید : در مخازن پلی اتیلن پایه های نگهدارنده مخزن نیز بخشی از ظرفیت مخزن است که با توجه به اینکه این پایه ها از بدنه اصلی پایین تر قرار دارند تمیز کردن آنها مخصوصا در حالت افقی بسیار مشکل بوده و مانداب در این قسمت شکل می گیرد که بهداشتی نسیت . اما در مخازن فایبر گلاسFRP پایه ها بخش جداگانه از مخزن می باشد.

– مقاومت گرمایی و سرمایی :
مخازن فایبر گلاسFRP با رزین پلی استر : مقاومت در برابر دما از سی درجه سانتی گراد زیر صفر تا هفتاد و پنج درجه سانتی گراد روی صفر به صورت مداوم .
مخازن فایبر گلاس FRPبا رزین ونیل استر : مقاومت در برابر دما از پنجاه درجه سانتی گراد زیر صفر تا صد و ده درجه سانتی گراد روی صفر .

مخازن فایبر گلاس با رزین اپوکسی : مقاومت در برابر دما از پنجاه درجه سانتی گراد زیر صفر تا صد و پنجاه درجه سانتی گراد روی صفر.
ظرفیت ها : مخازن فایبر گلاس FRP به دو صورت افقی و عمودی در ظرفیتهای متفاوت از٢٠٠ تا ٣٠٠٠٠ لیتر موجود و قابل تولید می باشد و برای ظرفیت های بالاتر یا کاربردهای خاص طبق سفارش در تعداد محدود نیز سفارش گرفته می شود. مخازن مخصوص نصب روی تریلی و واگن جهت حمل مواد سوختی و … ، مخازن نگهداری مواد شیمیایی در پلایشگاهها و سایر کارخانجات نیز طبق سفارش تولید میگردند.
شرکت آب رو پالایش پایداردر زمینه واردات انواع مخازن FRP فعالیت دارد.
کارشناسان ما جهت ارائه هرگونه مشاوره و خدمات و نیز ارائه دستورالعمل و مشخصات فنی مواد فوق آماده پاسخگویی می باشند

کاربرد مخازن FRP

● پيش تصفيه آب رودخانه‌ ها، چاه ها جهت تهيه آب شرب، بهداشتي و صنعتي
● جهت تصفيه آب استخر براي جلوگيري از كدر شدن آب و زلال سازي آن
● تصفيه نهايي فاضلاب هاي صنعتي و انساني
● تصفيه آب برج خنك كن از مواد معلق نفوذي از هوا به آب مانند گرد و خاك

error: حقوق برای \"آب رو پالایش پایدار\" محفوظ است