رزین Resin آنیونی کاتیونی

منابع آب موجود و قابل مصرف در صنایع مختلف و شرب در کشور ما دارای املاح زیادی هستند.حائز اهمیت ترین آنها کلسیم و منیزیم می باشد.برای از بین بردن این املاح موجود در آب از زئولیت هایی با نام رزین Resin استفاده می شود.رزین ها با خاصیت تبادلی که دارند املاح کلسیم و منیزیم با سدیم جایگزین می کنند در نهایت باعث از بین رفتن سختی موجود در آب می شوند.

رزین ها به دو دسته کاتیونی و آنیونی تقسیم می شوند

رزین های کاتیونی باعث حذف آلاینده های موجود در آب آشامیدنی و رزین های آنیونی نیز باعث حذف فلزات سنگین موجود در آب می شوند.
در صورت انجام عملیات احیاء و یا Back wash رزین ها در زمان مناسب عمر مفید آنها بین 5تا 10 سال می باشد.
برای احیاء رزین ها استفاده از منابع آبی رایج مثل: آب چاه،آب ورودی به کارخانه و یا شیر آب برای تهیه آب و نمک صحیح نمی باشد زیرا باعث می شود ناخالصی های موجود در آب مجددا به رزین ها انتقال یابد و احیاء مناسب صورت نگیرد و عمر رزین ها نیز کاش یابد.لذا توصیه می شود برای مرحله اول احیاء رزین ها از آب مقطر و نیز برای مراحل بعدی از آب تولیدی دستگاه سختی گیر استفاده گردد.

مزایای رزین

استفاده از رزین ها مزیت های زیادی در نرم کردن آب صنعتی، بازیافت فاضلاب و دیگر فرآیند های تصفیه آب مثل بازیابی بالای آب، حجم کم ضایعات و انعطاف پذیری عملیاتی را دارد. رزین های تبادل یونی در انواع کاربردهای تخصصی مثل فرایندهای شیمیایی، دارویی، استخراج معدن، صنایع غذایی و نوشابه سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت آب رو پالایش پایدار در زمینه واردات و تامین انواع رزین ها اعم از :رزین کاتیونی و رزین آنیونی فعالیت دارد.
کارشناسان ما جهت ارائه هرگونه مشاوره و خدمات و نیز ارائه دستورالعمل و مشخصات فنی مواد فوق آماده پاسخگویی می باشند.

error: حقوق برای \"آب رو پالایش پایدار\" محفوظ است