آنتی اسکالانت

آنتي اسكالانت چيست؟
آنتي اسكالانت به دلیل وجود نمک های محلول در آب ورودی نظیر: کربنات کلسیم(CACO3) ،سولفات کلسیم (CASO4)،سولفات باریم(BASO4) و… به سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس و آب شیرین کن این نمک ها باعث ایجاد رسوب در روزنه های میکرونی ممبران ها می شوند که در نهایت گرفتگی ممبران ها را برخواهد داشت.به همین خاطر جهت جلوگیری از رسوب این نمک ها در روزنه های ممبران ها به نسبت دوز مناسبی (بنا برطراحی سیستم تصفیه آب)مواد ضد رسوب تحت عنوان آنتی اسکالانتAntiscalant به آب ورودی سیستم تصفیه آب تزریق می گردد.

معايب آنتي اسكالانت نامرغوب
معایب استفاده از آنتی اسکالانت نا مرغوب باعث کاهش ظرفیت تولید ،بالا رفتن میزان نمک های محلول در آب تولید (افزایش TDS آب تولیدی)، افزایش فشار بر پمپ های طبقاتی و کاهش طول عمر پمپ و افزایش برق مصرفی ناشی از بالا رفتن میزان آمپر ، تعدد شستشوی ممبران ناشی از گرفتگی و در نهایت کاهش طول عمر در ممبران ها و تعویض زود هنگام آن می گردد.

با توجه به کارایی بسیار بالای آنتی اسکلانت که باعث کاهش رسوبات موجود در آب می شود ، در صنعت آب و سیستم های اسمز معکوس کارایی بسیار زیادی دارد.حال میزان مصرف ، عملکرد و کاربرد آنتی اسکالانت آنتی اسکالانت با توجه به نرم افزار های شرکت سازنده و نیز کیفیت آب ورودی (لب شور – دریایی ) به سیستم های اسمز معکوس محاسبه و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده می شود.

محصولات شیمیایی شرکت آب رو پالایش پایدار سبب ارتقا در سرعت بازیافت، افزایش بازده عملیاتی، کاهش ریسک رسوب و خوردگی بر روی ممبران ها می شود.

اهمیت استفاده از آنتی اسکالانت در سیستم های اسمز معکوس

به علت پدیده رسوب (scale) وگرفتگی (fouling) روی ممبران ها سرمایه گذاری روی مواد شیمیایی آنتی اسکالانت برای نگهداری از سیستم اسمزمعکوس اهمیت فراوانی دارد .
رسوبات به طور عمده از مواد معدنی مانند کربنات کلسیم (CaCO3)، سولفات کلسیم (CaSO4)، سولفات باریم (BaSO4)، سولفات استرانسیم (SrSO4) و… تشکیل می‌شوند. نمونه‌هایی از رسوبات غیر متداول ولی به همان اندازه مشکل‌زا نیز رسوبات سیلیکا (SiO2) و فلورید کلسیم (CaF2) هستند.

مضرات پدیده رسوب وگرفتگی روی ممبران ها

کاهش عمر ممبران و تعویض زودهنگام و درنتیجه تخریب آن
کاهش تولید و کیفیت آب تصفیه شده
افزایش هزینه بهره برداری از دستگاه اسمز معکوس

تزریق آنتی اسکالانت و جلوگیری از پدیده رسوب

افزایش حجم و ضخامت رسوبات باگذشت زمان باعث کاهش جریان آب می شود . برای کاهش موادی که روی ممبران ها می نشیند از آنتی اسکالانت های اسمز معکوس استفاده می شود. آنتی اسکالانت به آلاینده ای موجود در آب می پیونددو از اتصال و چسبندگی آنها به سطح ممبران جلو گیری می نماید، آنتی اسکالانت آلاینده ها را از داخل ممبران عبور داده وهمراه پساب از سیستم خارج می نماید.

میزان مصرف ، عملکرد و کاربرد آنتی اسکالانت با توجه به نرم افزار های شرکت سازنده و نیز کیفیت آب ورودی (لب شور – دریایی ) به سیستم های اسمز معکوس محاسبه و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده می شود.

پالایش پایدار سبب ارتقا در سرعت بازیافت، افزایش بازده عملیاتی، کاهش ریسک رسوب و خوردگی بر روی ممبران ها می شود.

آنتي اسكالانت

محصولات شیمیایی شرکت آب رو پالایش پایدار که بر پایه فرمولاسیون پیشرفته می باشد، شامل مواد شستشوی ممبران، از بین برنده های رسوب و خوردگی،آنتی اسکالانت ها، کربن فعال، رزین، کلر و دیگر موادشیمیایی مورد نیاز در فرایند اسمز معکوس می باشد. کیفیت محصولات موجود امنیت خاطر مصرف کننده ، کاهش هزینه و عدم آسیب به محیط زیست و همچنین باعث افزایش عملکرد سیستم می شود.

قيمت آنتي اسكالانت

برای خرید آنتی اسکالانت ، سفارش آنتی اسکالانت متناسب بر شرایط آب ورودی و دستگاه اسمز معکوس با ما تماس بگيريد.

Technical Specifications
Application
Product Name
Antiscalant for Sea Water
Antiscalant SW 100
Antiscalant for Reverse Osmosis &Nano filtration
Antiscalant BN 100
Antiscalant for Reverse Osmosis &Nano filtration
Antiscalant BN 200
Antiscalant for Reverse Osmosis &Nano filtration & Electro dialysis Reversal systems
Antiscalant BNE100